Staff

[email protected]
Name Email Address Department
Dr. Melissa Laudani [email protected] Principal
Lauren McDonald [email protected] Assistant Principal 
Dana Richardson [email protected] Assistant Principal
Dr. Drew Taylor [email protected] Assistant Principal
Dr. Tricia Bridges [email protected] SAM, Discipline 7th/8th grade
Johanna Velazquez [email protected] SAM, Discipline 6th gr, Testing Coordinator
     
Attendance Email [email protected] Send Attendance Notes Here
Denee` Lazariel
[email protected]
ESE/504 Specialist
Kelsey Boyd [email protected] School Social Worker
Sarah Crow [email protected]
District Mental Health Counselor
Kelly Stivers             [email protected] School Counselor (A-Le) 
Lianne Forrester [email protected] School Counselor (Li-Z)
Ashley Pierce [email protected] School Resource Officer
     
Tishauna Borosky [email protected] Discipline Secretary, Substitute Coordinator
Isabel Garcia Caro [email protected] Front Desk Secretary, COVID contact
Cherri Gentry [email protected] FTE Clerk, Principal's Secretary
Hitesh Mistry [email protected] Bookkeeper
Stacey Moss [email protected] Clinic Assistant, Conference Scheduler



Brittni Autrey [email protected] Band
Alison Bass [email protected] Social Studies
Jillian Beninato  [email protected]  School Pychologist
Rebecca Bond [email protected] Learning Pathways
Arthur Bond Jr [email protected] Social Studies
Paul Borosky [email protected] iChallenge
Virginia Brady [email protected] English/Language Arts
Caitlin Braun [email protected] Science
Paula Brown [email protected] Exceptional Student Education
Greys Buitrago [email protected] Social Studies
Aimee Campbell [email protected] English/Language Arts 
Erin Canul [email protected] Science
Jennifer Capp [email protected] Social Studies, Athletic Director
Sheri Coffey [email protected] Dining Services
Lisa Cost [email protected] English/Language Arts 
Concepcion Cranston [email protected] Spanish
Susan Creager [email protected] Math
Merna Cronin [email protected] Reading
Brittany Dean [email protected] Art
Kimberly Downes [email protected] Social Studies
Shayanne Elliot [email protected] Math
Charles Ferretti [email protected] English/Language Arts 
Mary Frazier [email protected] Social Studies/English/Language Arts
Traci Freund [email protected]
Virtual Lab/ISS 
Sara Goodman [email protected] Science
Stacey Green [email protected] Exceptional Student Education
Allison Greer [email protected] English/Language Arts 
Gina Haddox [email protected] Social Studies
Chris Hall
[email protected]
PE
Morgan Heckle [email protected] Science
Tina Hiers [email protected] Design
Kimberley Higley [email protected] English/Language Arts, PBS Coach
Erika Hurtado [email protected] Exceptional Student Education - on leave
Joan Ilemsky [email protected] Social Studies
Nina Jackson [email protected] Exceptional Student Education
Pearl Khan [email protected]  Exceptional Student Education 
Teri Knickerbocker [email protected] Science
Grace Kuperman [email protected] Band
Michelle Lopez [email protected] Speech Language Pathologist
Heather Lusher [email protected] Math
Ashley Maher [email protected] Science
Cara Maiden [email protected] Think 
Leticia McBurney [email protected] Speech Language Pathologist
Daniel McCabe [email protected] School Safety Guard
MaryAnn McConnell [email protected] Reading
George McManus III [email protected] Math, ROTC
Lorna Mikell [email protected] ESE Paraprofessional
Jenny Morris  [email protected]
Math
Victoria Munro [email protected]
Science
Kelly Napierata [email protected] Math
Alison Nicholas   [email protected]  Math
Terra Nystrom [email protected] Science
Patricia O'Neill [email protected] Physical Education
Nikki Ortiz-Tatarka [email protected] Drama
Yomara Perez Feliciano [email protected] AIP, ESOL
Morgan Peterson [email protected]
Math
McKaylee Prochazka [email protected] Science
Christine Quinones [email protected] Math
William Rebarick [email protected] iConnect
Jennifer Ricks [email protected] English/Language Arts 
Kenneth Rohr Jr [email protected] Science
Alyssa Rose [email protected] English/Language Arts 
Angela Schniepp [email protected] Exceptional Student Education
Dr. Stacey Smith-Davis [email protected] English/Language Arts, Instructional Coach
Andrew Stone [email protected] Social Studies
Sarah Stone [email protected] Social Studies
Megan Stowell [email protected] Exceptional Student Education
Suzette Swallow [email protected] Chorus, Piano Keyboarding
Amy Tagye [email protected] OCC Therapist
Krisa Tallent [email protected] Physical Therapist
Brian Thompson [email protected] Physical Education
Shannon Tuttle [email protected] English/Language Arts 
Kami Vanderwalker [email protected]  Paraprofessional ESE
Dr. Melissa Vardas [email protected] English/Language Arts
Elizabeth Viles [email protected] Math
Cheryl Ziolkowski [email protected] Reading
Website by SchoolMessenger Presence. © 2024 SchoolMessenger Corporation. All rights reserved.